Daugavpils novadā notiks pirmais permakultūras festivāls Latvijā

SIF_EEZ_graf_el

Daugavpils novada Ambeļu pagastā no 2014. gada 2. līdz 4. augustam pirmo reizi Latvijā notiks permakultūras jeb ilgtspējīgas saimniekošanas festivāls “SOL-MI”, piedāvājot izglītojošus seminārus, praktiskas meistarklases seno un ekobūvniecības prasmju apgūšanai, kā arī aicinot uz kopīgu muzicēšanu un tradicionālajiem dančiem.

Pasākums iecerēts kā satikšanās platforma kopienām un ģimenēm, kuras jau savās saimniecībās īsteno ilgtspējīgas saimniekošanas (t.sk. permakultūras) principus, lai savstarpēji iepazītos, dalītos pieredzē, zināšanās. Tāpat arī pasākums atvērts visiem tiem, kuri interesējas par saimniekošanas metodēm, kas piemērotas ģimenes saimniecībām laukos, mazdārziņiem pilsētās.

Festivāla “SOL-MI” laikā izglītojošus seminārus dārzkopībā vadīs agroekoloģijas un permakultūras speciālists Mateo Macola no Itālijas. Sēklu kolekcionārs un ekokustības aktīvists Jānis Puntulis iepazīstinās dalībniekus ar senajiem kultūraugiem un permakultūras elementiem senajās mājvietās. Biedrības “Dabas draugu klubs” vadītāja Helēna Piziča aktualizēs jautājumus par veselīgu dzīvesveidu.

Pasākuma laikā notiks arī meistarklases ekobūvniecībā un permadārzkopībā. Podnieka Ēvalda Vasiļevska vadībā notiks māla kleķa sienas veidošana. Ekobūvniecības sadaļā varēs apgūt arī baļķu tēšanas prasmes, vārīt rudzu miltu krāsu, kas videi draudzīgā veidā aizsargā koksni. Permadārzkopības prasmju apgūšanai dalībnieki mācīsies pagatavot bioloģiskus mēslojumus augsnes auglības uzlabošanai, veidot kompostu, tiks demonstrētas dažādas permdārzkopības tehnikas un biogāzes iegūšana mājas apstākļos. Paralēli lekcijām un meistarklasēm tematiskas aktivitātes tiks rīkotas arī bērniem – pašiem jaunākajiem festivāla apmeklētājiem.

Permakultūras festivālu rīko biedrība “Kulturys studeja “Speiga”” projekta “Biedrības „Kulturys studeja „Speiga”” darbības programma Latgales lauku ilgtspējas veicināšanai” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

 

Informāciju sagatavoja: Anna Briška, Biedrības “Kulturys studeja “Speiga”” projekta asistente

Papildus informācija: Ilze Mežniece, Biedrības “Kulturys studeja “Speiga”” valdes priekšsēdētāja

+371 26358845, studejaspeiga@gmail.com

http://latgola.permakultura.lv/category/permakulturas-festivals/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *