Vārkavā interese par permakultūras tehnikām

Vārkavas tautas namā

Vārkavas Tautas namā 2015.gada 15. janvārī notika seminārs “Ievads Permakultūras tehnikās”. Seminārs tika rīkots kā izglītojošs un informējošs pasākums Vārkavas novada iedzīvotājiem. Semināra lektores – Ilze Mežniece un Astrīda Dambīte pastāstīja par permakultūras principiem, ētiku, ideju. Tapa skaidrs, kā ikviens klātesošais, izmantojot šos principus, var saimniekot savā saimniecībā.

Tāpat bija iespēja uzzināt par dažādiem netradicionāliem veidiem, kā apstrādāt augsni, kā ierobežot nezāles, audzēt augsni un kāpēc tas ir lietderīgi un pat nepieciešami. Kā iespējams izaudzēt bioloģiskus dārzeņus, augļus un ogas neieguldot lielus materiālos līdzekļus un laika patēriņu, kas ir tik ļoti svarīgi. Neviltotu interesi radīja “vistu traktors” kā augsnes apstrādes-uzlabošanas metode. Izvērtās arī aktīva diskusija par to, kāpēc likt kartupeļus zem salmiem, kādas priekšrocības un trūkumi piemīt šai metodei.

Biedrības “Kulturys studeja “Speiga”” pārstāves iepazīstināja klātesošos ar citām aktualitātēm. Anna Briška informēja par “Kulturys studeja “Speiga”” aktivitātēm Daugavpils, Vārkavas un Preiļu novados, savukārte Liene Vilcāne pastāstīja par tiešās pirkšanas kurstību, kas ir sākusies arī Preiļos. Prieks, ka klātesošie izrādīja interesi un aktīvi uzdeva jautājums par šo tēmu.

Semināra izskaņā dalībnieki degustēja dažādas zālīšu tējas un uzdeva sev interesējošos jautājumus kā arī dalījās pieredzē, kā notiek saimniekošana viņu saimniecībā.

Pasākums tika rīkots kā viena no projekta „Biedrības „Kulturys studeja „Speiga”” darbības programmas „Latgales lauku ilgtspējas veicināšanai” aktivitātēm. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Latvija.

Informāciju sagatavoja Liene Vilcāne

sif-kras-eez

Viens komentārs

 • Daira Kiļupe

  Labdien!
  Ļoti priecājos redzot, ka Latvijā permakultūras tehnikas ieinteresē arvien plašāku cilvēku loku. Es darbojos Sokrata Tautskolas Sevis izzināšanas un harmonizēšanas parkā Siguldā un pamazām šo metodi sākam piekopt arī šeit. Mums ir ārstniecības augu dārziņš un pagaidām neliels gabaliņš dārzeņiem, kurā gribam parādīt arī citiem, kā var saprātīgi saimniekot, gūtstot prieku un nenodarot pāri dabai. Nākotnē ir plāns dārzu krietni palielināt.
  Pagājušā vasarā audzējām kartupeļus sienā, bet neizauga lieli. Aizmetās daudz, bet šķita, ka pietrūcis ūdens un laiks, lai izaugtu. Maija vidū salikām uz zemes kartupeļus un pārsedzām ar apmēram 30 cm biezu siena slāni. Citi dārzeņi ar siena mulču izauga lieliski.
  Vai jūs varētu padalīties pēredzē, kur varētu būt mūsu kļūda? Laistīšanas iespējas mums nav, paļaujamies tikai uz nokrišņiem.
  Ļoti gaidīšu jūsu atbildi.
  Daira

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *