Dārzs visiem!

afisa_tolka-page-001

Agrāk ābeles stādīja gar ceļmalām, lai būtu skolasbērniem ko pagrauzties mājupejot. Tagad skolasbērnus ved ar autobusu un ceļmalas pilnas ar smagiem metāliem, tomēr skolasbērni mainījušies nav – vēl arvien šiem gribas pagrauzties. Un tik viegli ir ciema parkā liepas vietā iestādīt pīlādzi un akācijas vietā vilkābeli, košumkrūmus aizstāt ar lazdām, dzīvžogus piestādīt ar cidonijām. Bērniem un lieliem par prieku.

Mēs Ambeļos, savā ciemā, stādam Saimes dārzu. Ar ābelītēm, smiltsērkšķiem un cidonijām. Un ceram, ka dārzs augs par vietu, kur kopīgi strādāt un kopīgi atpūsties un kopīgi radīt savu apkārtni gaišāku. Mēs saucam talkā – Ambeļu ļaudis un kaimiņus, un arī tālākus viesus – palīdzēt pielikt roku, pastāstīt par kopienu dārziem citviet, par kopīgiem darbiem un labām pieredzēm.

Svētdien, 13.oktobrī 11:00 Daugavpils novada Ambeļu pagasta vecās skolas dārzā pie Tradīciju mājas gaidām talkotājus.

Ja esi tālinieks, vari un gribi piedalīties – zvani, raksti. Naktsmājas un patalči (talku pusdienas) Tev tiks sarūpētas.

Pēc darba pie pusdienām pārrunāsim meža dārzu vēsturi Latvijā, mūsu mammu un vecmammu gudrības par tiem, plānosim sēklu maiņas pasākumu pavasara pusē, dalīsimies domās par vēl paveicamo.

Pasākumu rīko biedrība “Kulturys studeja “Speiga”” projekta “Biedrības “Kulturys studeja “Speiga”” darbības programma Latgales lauku ilgtspējas veicināšanai” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Latvija.

SIF_EEZ_graf_el

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *