Uzcērt savu namu!

  Tu sapņo par savu māju…  Kādreiz (vai drīz) gribi tajā dzīvot… Lasi stāstus par to vienkāršību, kā “senos laikos” ar vien cirvi pa vienu ziemu un vienu vasaru līdumā jaunsaimniecība tapa… Tev, varbūt, niez rokas paņemt cirvi un pamēģināt…

Tikai nezini, ar ko sākt…

Vienu pavasara nedēļu  meistari no Latvijas, Kanādas un Zviedrijas tiksies meistarklasē Latgalē, lai uzcirstu mazu dūmistabiņu no pamatiem līdz pat jumtam, nodrošinot pilnu tradicionālās būvniecības prasmju komplektu tiem, kuri vēlēsies līdzdarboties un mācīties.

No 1. līdz 8.maijam Daugavpils novada Ambeļu pagasta Putānos biedrība “Kulturys studeja Speiga” organizē starptautisku meistarklasi “Uzcērt savu namu pats!”. 

Programmā

mazēkas uzciršana tradicionālā veidā no guļbaļķu pamatu ierīkošanas līdz velēnu jumta klājam.

Apgūstamās prasmes:

baļķu tēšana, krievu un Kanādas pakša izveide, guļbūves kaķēšana, jumta konstruēšana, ēkas impregnēšana ar tradicionālajiem/ dabīgiem paņēmieniem

Meistardarbnīcā piedalīsies meistari un amatnieki no Latvijas dažādiem reģioniem, Zviedrijas un Kanādas.

Meistars Kontants organizēs darbus, mācīs pareizi turēt cirvi, tēst baļķus, veidot kaķējumu, kā arī pamata vainagiem cirtīs “krievu paksi”. Meistars Ansis atklās būvkonstrukciju savienojumu sarežģito ģeometriju. Zviedru un kanādiešu kolēģi cirtīs “Kanādas paksi” un vēstīs par savu pieredzi citzemju guļbūvju radīšanā. Meistara Oskara vadībā tiks slietas spāres, latots un noklāts jumts, apgūtas pamatiemaņas skaidu jumtu likšanā. Doktors Mārtiņš stāstīs un rādīs, kā guļbūvi pasargāt no laikazoba, brūvējot pašvārītus, dabīgus un zinātniski pamatotus koksnes aizsardzības līdzekļus.
Meistardarbnīcas mērķis ir dot iespēju darīt-gribošiem cilvēkiem gūt praktiskas pamatprasmes guļbūves ciršanā. Īpaši aicināti tie, kuri plāno savu sapņu māju radīt paši savām rokām. Gaidīti arī pieredzējuši meistari dalīties ar zināšanām un pārrunāt amata “knifus” darbīgā atmosfērā ar kolēģiem.

Nokļūšana. Ziņas par autobusu satiksmi un atrašanās vieta kartē.

Pārliecinieties, vai pēdējā brīdī autobusu kustības sarakstā nav veiktas kādas izmaiņas.

Ēdināšana. Mūsu saimnieču gatavotas ēdienreizes 3 reizes dienā (brokastis, pusdienas, vakariņas) par kopējo summu Eur 5 dienā. Samaksa, reģistrējoties uz vietas.

Gulēšana paredzēta teltīs vai salmu mājā – darbnīcā uz grīdas. Gulēšanai nepieciešamās lietas (teltis, matrači, paklājiņi, guļammaisi u.c.) jāņem līdzi. Tuvākās viesumājas: “Višķezers”, “Mežinieku mājas”

Dalības maksa. EUR 20.00 neatkarīgi no meistarklasē pavadīto dienu skaita. Dalības maksa daļēji sedz meistaru ceļa izdevumus.

Pieteikšanās:

Aizpildot pieteikuma anketu un iemaksājot dalības maksu EUR 20.00 līdz 10.04.2016.

Rekvizīti:

Kulturys studeja Speiga, biedrība
reģ.nr. 40008117951
Banka: AS SEB Banka
BIC: UNLALV2X
IBAN: LV92UNLA0050016993692
Maksājuma mērķis: Dalības maksa meistarklasē

Vairāk informācijas jautājiet Oskaram (26874324) vai Ilzei (26358845).

Pasākuma afiša:

Tev atliek tikai pamēģināt, bet pēc tam uzcirst savu Namu!

2 komentāri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *