Alternatīva mēslu talkai – biomēslojuma raudzēšana!
Mūsu bioloģisko un pašpietiekamo zemnieku praksē populārākās un brīžiem vienīgās augsnes uzlabošanas metodes ir kūtsmēslu iearšana tīrumā vai arī zaļmēslojuma audzēšana un attiecīgi lauka pirmssējas apstrāde. Vai ar to pietiek? To zina paši zemnieki. Tomēr vienmēr ir labi zināt ko vairāk par iespējām pabarot zemi, kura savukārt baro mūs.
Konvencionālajā lauksaimniecībā pierasts uzskatīt, ka veselīgu augu augšanai nepieciešami tikai pieci galvenie elementi – slāpeklis, fosfors, kālijs, kalcijs un sērs, kurus augam nodrošina ar minerālmēslu palīdzību. Patiesībā augam ir nepieciešams vismaz 20 dažādu elementu, tāpēc, jo lielāka šo elementu dažādība augsnē, jo augs būs veselīgāks. Augiem, kas audzēti ar ķīmisko minerālmēslu palīdzību, bieži vien nav augstas uzturvērtības.
Arī bioloģiskās saimniecībās, kurās augi tiek audzēti, izslēdzot tikai agroķīmijas produktu lietošanu,
kultūraugi visticamāk dos zemas ražas un būs neizturīgi pret slimībām un kaitēkļiem. Lai palielinātu augsnes auglību un saražotās produkcijas uzturvērtību, bioloģiski saimniekojot, nepietiek tikai ar
tauriņziežu iekļaušanu augu sekā un zaļmēslojuma lietošanu!
Permakultūras festivālā “SOL-MI” 3. un 4. augustā kopā ar Mateo Macola no Itālijas apgūsim metodes bioloģiskajiem preperātu augsnes auglības uzlabošanai gatavošanā.
Svētdien lekcijas un praktiskās nodarbības būs angļu valodā. Pirmdien, ja būs pietiekams pieprasījums, nodrošināsim lekciju latvisko tulkojumu. Lūdzu jau laicīgi informējiet organizatorus par savu dalību pirmdienas seminārā.
Pirmo permakultūras festivālu “SOL-MI” rīko biedrība “Kulturys studeja “Speiga”” kā vienu projekta “Biedrības “Kulturys studeja “Speiga”” darbības programma Latgales lauku ilgtspējas veicināšanai” aktivitātēm, ko finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Pingback: Seminārs par bioloģiskajiem preparātiem | latgola.permakultura.lv
Pingback: Daugavpils novadā notiks pirmais permakultūras festivāls Latvijā | latgola.permakultura.lv