Brīvprātīgais laukos! Laukos?

P

Siena talka Ganeņos – piedalās arī Miša no Kanādas

 

 

Brīvprātīgā darbs asociējas ar brīvprātīgā prasmju un kompetenču bezatlīdzības izmantošanu sabiedrībai nozīmīgu darbu veikšanā.  Pretī saņemot gandarījumu un jaunas pieredzes un zināšanas. Piemēram pagasta svētku organizēšana, pansionāta vecīšu apkopšana, makulatūras vākšana, brīvprātīgais mentorings – tie visi ir visnotaļ tradicionāli brīvprātīgā cienīgi darbi.

Mazāk pierasts, ka brīvprātīgā darbi var būt arī lauku saimniecībā – bioloģiskās, arī pašpietiekamās (naturālās, dzīvesveida) saimniecības nereti atkarīgas no apjomīga roku darba, kuru ne vienmēr vienkārši nodrošināt ar saimniecībai pieejamiem resursiem. Tajā pat laikā šādās saimniecībās bieži tiek lietotas zināšanu ietilpīgas metodes, kuras citviet apgūt ir sarežgīti.

Līdz ar to zemniekiem palīdzot, brīvprātīgais apgūst dzīves veidu un zināšanas, kuras tam interesantas un, varbūt, nākotnē pielietojamas pašam savā saimniecībā.

Mūsu saimniecība sāka piesaistīt brīvprātīgos palīgus – praktikantus jau 2011. gadā. Izmantojot dāžadus starptautiskus brīvprātīgo tīklus, kā WWOOF, kas piesaista brīvprātīgos tieši par palīgiem bioloģiskajās un alternatīvās metodes izmantojošās saimniecībās visā pasaulē, vai HELPX, kurā tiek piedāvāti dažādāka profila brivprātīgo darbi, mūsu saimniecību apmeklējuši vairāk kā 30 brivprātīgie no visas pasaules. Palīdzot, iepazīstinot mūs ar citām kultūrām un mentalitātēm, iepazīstot latviešu dzīvesveidu, apgūstot prakstiskas un teorētiskas zināšanas.

Darbi ar dzīvniekiem

Daži mēģina slaukt govi

Daudz aktivitāšu saistās ar ēdienu – to taisīt un gatavot, ēst un izbaudīt – visu vajag spēt vasaras īsajā dienā izdarīt.

Dažādi darbi darīti ar brīvprātīgo palīdzību:

Šad tad brīvprātīgie atpūšas:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *